Svět se mění a my s ním. S prestižní fotografickou soutěží CZECH PRESS PHOTO se v roce 2017 setkáváte již druhý rok v nové podobě. Soutěž stále vylepšuje svou vizuální tvář, snadné elektronické přihlašování snímků, proces bodového hodnocení porotou, slavnostní vyhlašování výsledků, snaží se podpořit v tvorbě současné mladé talenty. Vedle zásadních dramatických aktualit chce ukazovat, že ve světě se dějí i pozitivní události.

O SOUTĚŽI

CZECH PRESS PHOTO je prestižní fotografická soutěž a následná výstava fotografií s více než dvacetiletou tradicí, která každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti prostřednictvím nejlepších fotografií a dokumentárních filmů nejvýznamnější události uplynulého roku napříč celým společenským spektrem od zpravodajských aktualit přes umění a portréty až po sport a přírodu.

Cílem je přinášet nezávislé a autentické obrazové svědectví o životě. Tak, jak je vidí doma i ve světě profesionální obrazoví žurnalisté žijící v České nebo Slovenské republice. Soutěž v roce 1995 založila Daniela Mrázková a od té doby se koná každoročně. Letos soutěž zahajuje 23. ročník. Soutěž se snaží motivovat autory v každodenním stereotypu jejich práce k osobním pohledům, dává možnost zveřejňovat i to, co z nejrůznějších důvodů nenachází v médiích uplatnění.

V zájmu nestrannosti posuzuje práce nezávislá, každoročně obměňovaná odborná mezinárodní porota.